ARIANEXT Flex

Topení a ohřev TV v externím zásobníku 180 l

Arianext Flex je systém tepelného čerpadla, tvořený venkovní jednotkou - tepelným čerpadlem typu vzduch / voda, vnitřní hydraulickou jednotkou a zásobníkem pro ohřev TV. Systém obsahuje vše potřebné pro spolehlivý a úsporný provoz. Vyznačuje se vysokou účinností, snadnou instalací, provozní nenáročností a snadnou obsluhou. Je využitelný pro systémy podlahového topení nebo nízkoteplotní radiátorové systémy. Systém je dodáván včetně ekvitermní regulace (venkovní čidlo) a pokojového termostatu Expert Control (termostat s funkcí dálkového ovládání). Lze doplnit i o funkci chlazení (verze R).

    Arianext Flex

  • Tepelné čerpadlo moderní konstrukce v monoblokovém provedení. Jednotka TČ je vybavena technologií DC Inverter, která umožňuje plynulou regulaci výkonu od 15 do 115 %. Součástí je značkový kompresor (dvojitý rotační s chladivem R410A), elektronický expanzní ventil, pokročilá regulace, nerezový výměník. Provoz jednotky je zaručen až do venkovní teploty -20 °C. Teplou vodu lze ohřát tepelným čerpadlem až na 60 °C. Při instalaci odpadá práce s chladivem. Nabízené jsou verze s jmenovitým výkonem 6 kW nebo 8 kW (napájení 230 V).
  • Hydraulická jednotka tvoří kompaktní blok, obsahující vše pro bezproblémovou funkci topného systému - bivalentní zdroj (vícestupňový elektroohřev), expanzní nádoba topení, čerpadlo kotlového okruhu, třícestný ventil a teplotní čidlo zásobníku, regulace, pojistné a zabezpečovací prvky. Hydraulická jednotka je nabízena v provedení pro jeden topný okruh (1Z) nebo dva topné okruhy (2Z).
    Součástí je regulace Energo Manager, která zajišťuje kompletní provoz systému a komunikaci s uživatelem (prostřednictvím česky komunikujícího termostatu Expert Control). Regulace umožňuje připojit signál HDO (nízký a vysoký cenový tarif el. energie), stejně jako využití domácí photovoltaické elektrárny. Provozně umožňuje nastavit celou řadu funkcí a provozních režimů pro optimální provoz s minimálními náklady.
  • Zásobník CD1-180 zajistí ohřev teplé vody pro rodinu v základním komfortu a to přednostně tepelným čerpadlem. V případě potřeby se připne i elektroohřev.

Arianext Flex se na topný systém připojuje potrubím s topnou vodou, bez potřeby akumulační nádrže. Instalace je maximálně jednoduchá a nevyžaduje práci s chladivem (TČ je naplněno chladivem již ve výrobě).

Zobrazit na celou obrazovku

Zobrazit na celou obrazovku

Funkce - video