ARIANEXT-T Plus

Topení / Topení a ohřev TV v externím zásobníku

Arianext-T Plus je systém tepelného čerpadla, tvořený venkovní jednotkou - tepelným čerpadlem typu vzduch / voda, vnitřní hydraulickou jednotkou a zásobníkem pro ohřev TV. Systém obsahuje vše potřebné pro maximálně spolehlivý a úsporný provoz. Vyznačuje se vysokou účinností, snadnou instalací, provozní nenáročností a snadnou obsluhou. Je využitelný pro systémy podlahového topení nebo nízkoteplotní radiátorové systémy. Systém je dodáván včetně ekvitermní regulace (venkovní čidlo) a pokojového termostatu Expert Control (termostat s funkcí dálkového ovládání). Lze doplnit i o funkci chlazení (verze R).

    Arianext Plus

  • Tepelné čerpadlo moderní konstrukce v monoblokovém dvouvrtulovém provedení. Jednotka TČ je vybavena technologií DC Inverter, která umožňuje plynulou regulaci výkonu od 15 do 115 %. Součástí je značkový kompresor (dvojitý rotační s chladivem R410A), elektronický expanzní ventil, pokročilá regulace, nerezový výměník. Provoz jednotky je zaručen až do venkovní teploty -20 °C. Teplou vodu lze ohřát tepelným čerpadlem až na 60 °C. Při instalaci odpadá práce s chladivem. Nabízené jsou verze s jmenovitým výkonem 12 kW a 15 kW (napájení 380 V).
  • Hydraulická jednotka tvoří kompaktní blok, obsahující vše pro bezproblémovou funkci topného systému - bivalentní zdroj (vícestupňový elektroohřev), expanzní nádoba topení, čerpadlo kotlového okruhu, třícestný ventil a teplotní čidlo zásobníku, regulace, pojistné a zabezpečovací prvky. Hydraulická jednotka je nabízena v provedení pro jeden topný okruh s možností použít hydraulické moduly MONO nebo MULTI.
    Součástí je regulace Energo Manager, která zajišťuje kompletní provoz systému a komunikaci s uživatelem (prostřednictvím česky komunikujícího termostatu Expert Control). Regulace umožňuje připojit signál HDO (nízký a vysoký cenový tarif el. energie), stejně jako využití domácí photovoltaické elektrárny. Provozně umožňuje nastavit celou řadu funkcí a provozních režimů pro optimální provoz s minimálními náklady.

Arianext Plus se na topný systém připojuje potrubím s topnou vodou, bez potřeby akumulační nádrže. Tepelné čerpadlo se umisťuje obvykle na obvodovou zeď. Instalace je maximálně jednoduchá a nevyžaduje práci s chladivem (TČ je naplněno chladivem již ve výrobě).
Ohřev teplé vody je u provedení PLUS realizován jiným způsobem např. akumulační zásobník s tepelným čerpadlem na zásobníku. Variantu PLUS je možno použít i v případech, kdy nevyhovuje zásobník 180 litrů dodávaný ve verzi FLEX a je požadován zásobník jiného objemu nebo provedení.

Zobrazit na celou obrazovku

Zobrazit na celou obrazovku

Funkce - video