R3400 EVO

Seznamte se s inovovanou řadou nerezových stacionárních průmyslových kotlů R3400 EVO: robustní a kompaktní konstrukce, maximálně efektivní, minimální emise CO a NOx. Určeno pro moderní topné systémy stejně jako pro systémy rekonstruované, možnost tvorby kaskád.

Hlavní přednosti a výhody

  • robustní stacionární provedení
  • 10 typů v řadě ve výkonech od 650 kW do 1,9 MW
  • nerezový výměník optimalizované konstrukce
  • nízkoemisní, vodou chlazený hořák s minimální tvorbou emisí
  • vysoká účinnost ve všech provozních režimech (až 103,9 %)

Mimořádně nízké emise

Kotle řady R3400 disponují patentovanou technologií plně modulovaného plošného hořáku s vodou chlazeným hořákem. Kombinací "studeného" plamene a konstrukčně optimalizovaného výměníku je dosaženo zcela vyjímečně nízkých emisních hodnot parametrů CO a NOx (CO< 7 mg/kWh, NOx< 20 mg/kWh). Uvedené hodnoty splňují požadavky norem a předpisů a to nejen současných, ale také očekávaných a to se značnou rezervou.

Navrženo pro moderní topné systémy

Všechny kotle Rendamax pracují s minimálním objemem vody. Po zabudování do systému jsou v dodávce tepla maximálně rychlé a maximálně pružné. Náběh teploty zvládne kotel řady R3400 již za 30 sec od požadavku regulace. Kotle R3400 tak mohou pracovat v moderních vícezdrojových systémech (např. v kombinaci s tepelnými čerpadly).

Snadná instalace

Nízká hmotnost kotle, kompaktní rozměry, snadná manipulovatelnost předurčují instalaci do prostorově omezených kotelen, do kotelen s nízkou únosností podlahy, pro střešní kotelny stejně jako kotelny těžko přístupné. Kotle jsou dodávány v plně smontovaném stavu (s možností případné demontáže pro transport), včetně hořáku, plynového ventilu, tlumiče hluku, i kotlové regulace. Pro manipulaci jsou kotle na kolečkách a doplněny o tlumící podložky (pro instalaci postačí rovná podlha). Výhodou kotlů je také max. provozní přetlak topení až 8 bar a max provozní ∆T kotle až 30 °C.
Moderní systém regulace kotle SIEMENS - LMS 14 umožní snadné zapojení kotlů do kaskád systémem Master - Slave, včetně možností komunikace s nadřazenými systémy pro energetickou optimalizaci systémů obytných a průmyslových budov.

R3400 Vám představíme na krátkém videu:

Video R3400, R3600

Zobrazit na celou obrazovku

Zobrazit na celou obrazovku

R3401 až 3410 - Projekce UK

R3401 až R3410 Montáž a instalace CZ

R3401 až 3410 EVO Obsluha

DWG soubory (ZIP) a BIM soubory (ZIP)

Video řada R3400, R3600